Čokoláda, čokoláda :)

14. júla 2019 Author: Andrea

Rozprávali sme, kde vlastne príbeh o čokoláde začína, kde kakaovníky rastú a ktoré vyznačené miesta na mape sveta treba pozerať, ako vyzerajú ich plody a ako sa z nich získavajú kakaové bôby a nakoniec samotný kakaový prášok.

Ako vieme od výživovej poradkyne Janky Nehajovej skutočne kvalitná čokoláda by mala obsahovať len 3 ingrediencie – kakaovú hmotu, kakaové maslo a kvalitný cukor napríklad trstinový. Ideálne s čo najvyšším percentom podielu kakaa. Všetky ďalšie pridané látky ako lecitíny či emulgátory sú presne tým, čo čokoládu devalvuje a v skutočnosti tam nepatrí.


V takomto prípade je hľadanie čokolády naozaj náročné, nám sa ju na štvrtkovú ochutnávku podarilo v takejto kvalitnej podobe získať z DMka.

 

Viete ale ktorá čokoláda v ochutnávke vyhrala najväčším počtom srdiečok? Biela ale spapala sa nakoniec všetka. 🙂 Je dôležité ponúkať deťom už od začiatku aj kvalitnú tmavú čokoládu, aby v konkurencii všetkých ostatných mala svoje miesto. V malom množstve sú jej účinky fakt blahodarné … ; )

 

 

Fotka Nevedko - Materské centrum Ružomberok.

Comments are closed.