Kamarátky a kamaráti ´Objavujeme Svet´ = naše Monte Zážitkové dielničky pre všetky vekové kategórie spojené s projektom ´Prečítané Leto 2020´ v záhrade Bratskej Jednoty Baptistov na Bernolákovej 18 začínajú už tento týždeň vo štvrtok 2. júla 2020 od 9:30.

 

Sú dielkom nás – mini-kolektívu maminiek dobrovoľníčok s malými deťmi a ich podoba a obsah sú výsledkom nášho každotýždňového úsilia.

 

Keďže tento rok nemáme žiadnu posilu v podobe aktivačky z ÚP hľadáme maminy a ocinov dobrovoľníkov na výpomoc. O získaných skúsenostiach, zdieľaní inšpiratívnej energie, aktívne a užitočne strávenom spoločnom čase s deťmi, nekonečnom a príjemnom type učenia sa o sebe a svojich deťoch asi nemusíme hovoriť…

 

Práca na vylepšovaní a skvalitňovaní dielničkovania v záhrade nás nesmierne baví a obohacuje. Škoda len že nám tentoraz s Luckou hrozí, že sa budeme musieť sústrediť len na ich technické zvládnutie = čo najrýchlejšiu prípravu a zabezpečenie stanovíšť, bezpečnosť či občerstvenie a potom následné spratanie.

 

Ak by bol náš kolektív širší, úlohy by sme si mohli rozdeliť a sústrediť sa oveľa viac na kvalitu ale i osobný zážitok, či užitie si tohto špeciál času so svojimi vlastnými drobcami, ktoré tam s nami samozrejme musia byť.

 

Veríme, že sa nájdu duše rovnakej vlnovej dĺžky, ktoré v rámci svojich možností a deťúreniec budú mať čas, ochotu, energiu a chuť priložiť ruku k nášmu spoločnému dielku, ktoré ide rozdávať tvorivým spôsobom radosť, vzdelanie i zábavu už tretí rok !!!!

 

 

Fotka Nevedko - Materské centrum Ružomberok.

Comments are closed.