Nezabúdajme na dôležitosť teplých raňajok (ako nám vo svojom nedávnom videjku milo pripomenula výživová poradkyňa Janka Nehajová) hlavne v tomto náročnom ochladzovacom období nastupujúcej jesene.
Dobre pripravené raňajky sú kľúčom nielen k správnemu naštartovaniu dňa ale aj k jeho zvyšku – či, ako a koľko budeme hladní či mať chute na sladké.

 

Nás najmä naši drobci totálne naučili k vareniu mnohých druhov obilia, súčasné obchody ich už ponúkajú neúrekom: celozrnná špalda, pšeno, bulgur, quinoa, jačmenné krúpy, ovos, kukurica, amarant atď

 

Pozor instantné kaše obsahujú minimum vitamínov, minerálov a výživovej hodnoty, keďže museli prejsť procesom odstránenia vody a nie sú ani zďaleka alternatívou voči čerstvo či nedávno uvarenej podobe obilia. Varenie samotnej kaše je minimálne náročné, stačí si počkať na prvé zovrenie, potom len stíšiť plameň na nízky stupeň a nechať kašu s občasným pomiešaním variť 20-30minút samu.


Prislazujeme už iba samotným ovocím čerstvým či sušeným (kvalitným nesíreným), v lete sme dochucovali aj bielym jogurtom (ktorý ochladzuje) teraz už skôr len sirupmi či rozpusteným maslom ghee alebo pastami/maslami z rozmixovaných orechov ako arašidové, kešu a podobne …

 

Mňam 

 

Comments are closed.