V auguste sme ešte stihli absolvovať prvý tohtoročný tréning rodovej rovnosti 23.-25.augusta 2019 v Oščadnici pod vedením tréneriek/aktivistiek Aďky Mesochoritisovej a Pauly Jojart.

 

Skoro 3 dni plné najrôznorodejších aktualizácií, prednášania, aktivít, ktoré každého skvelo vnesú do rodovej problematiky, najnovšieho diania u nás i vo svete a hlavne dostanú do obrazu ako veľmi má slovenská spoločnosť čo v postavení žien dobiehať.

 

Najpestrejšie a veľmi originálne imitácie situácií, v ktorých sa ženy u nás ocitajú, keď zažívajú problémy sú tým najpresvedčivejším dôkazom, že je na čom pracovať, bojovať, presviedčať a vytrvať v úsilí mať chuť priložiť svoj dielik k zlepšeniu.


Navodzovali sme situácie na úradoch práce, polícii, súdoch, školách, ministerstve, ktoré len pri zlepšení vzájomnej situácie môžu vytvoriť fungujúcu sieť ochrany a pomoci všetkým čo to potrebujú.


Tú sieť sme pomocou špagátu naozaj vytvorili a jej pevnosť a funkčnosť bola symbolicky i reálno-technicky podmienená množstvom a pevnosťou vzájomných spojení (viďte foto)
Skladali sme spoločne rôzne puzzle v skupinách a pri plnení úlohy pochopili, že niektoré dieliky trebalo identifikovať v iných skupinách a nakoniec poskladať ešte jedno extra puzzle. Metaforicky vzaté – len vzájomnou spoluprácou a komunikáciou je možné dospieť k reálnemu spoločnému výsledku.

 

Pozerali sme unikátny dobový dokument, diskutovali, hodnotili a porovnávali a za celé 3 dni sa vyzbrojili entuziazmom a presvedčením, že veci sa aj vďaka nám môžu postupne vyvíjať lepším smerom 

 

Tešíme sa na pokračovania, baby robia tréningy špeciálne príjemnými aj vďaka získaným dotáciám, ktoré umožňujú preplácanie ubytovania i stravy všetkým účastníčkam.
Ak sa s takouto možnosťou/pozvánkou na tréning stretnete = vrelo odporúčame!!!

 

Comments are closed.