Variť rýchlo a zdravo je pre každú maminku extra dôležité, preto sme sa dnes (sobotu 9.marca 2019) zúčastnili kurzu zdravého, rýchleho a intuitívneho varenia s výživovou poradkyňou Jankou Nehajovou v priestoroch novej predajne Liptáčik RK na Podhore 22. Vládla tam veľmi príjemná atmosféra, spoznali sme nové chute a inšpirovali pre každodenné varenie.

 

Navarili sme si výživnú raňajkovú ovsenú kašu s jablkami, hrozienkami, škoricou, štipkou soli a makom, ktorá ako sme sa dozvedeli (alebo si len potvrdilli 😉 naštartuje naše trávenie, dodá všetky potrebné živiny a my sa tak vyhneme maškrtným chutiam počas dňa.

 

Nasledovala Tapenáda z červených fazúľ = skvelá nátierka za pár minút s domácim celozrnným (ražno-špaldovým) kváskovým chlebíkom a lavaš čipsami. Nevieme sa dočkať kedy si zakúpime odporučený lavaš – ľahký a tenučký chlebík, ktorý sa len nakrájal na trojuholníky a vložil do rúry pri 100 stupňoch na 10 minút a vznikli z neho lahodné čipsy, ktoré sme si namáčali do nátierky. Treťou alternatívou na namáčanie boli čerstve nakrájané ´mrkvové paličky´.

 

Hlavné jedlo boli šošovicové špagety s tempehom, orientálnou zeleninou a „akože parmezánom“. Ten vznikol za pár okamihov zmixovaním lahôdkového droždia so slnečnicovými semiačkami a trochou soli.

 

Aj príprava posledného chodu trvala max 20-30 minút!

 

Sme totálne navnadené a tešíme sa, že už čoskoro privítame výživovú poradkyňu Janku Nehajovú aj u nás v materskom centre – je sa na čo a koho tešiť ! 

 

 

Comments are closed.